tablica
Jak urozmaicić dziecięcy pokój?
14 czerwca 2017
Ellesse
Ellesse – marka którą musisz poznać!
23 czerwca 2017

Zadbaj o oświetlenie w domu

światło led

Coraz więcej osób obecnie pragnie, aby ich dom był nie tylko funkcjonalny, ale również stylowy. Na jego aranżację często nie wahają się przeznaczać znacznych sum i poświęcać mnóstwa swojego czasu. Znaczna większość skupia się przede wszystkim na doborze mebli, często zapominając o pozostałych kwestiach, które są nie mniej ważne. Szczególnie istotne jest zadbanie o odpowiednie oświetlenie, które powinno być dopasowane do danego wnętrza. Warto postawić na nowoczesne standardy i wprowadzić lampy led zamiast tradycyjnego źródła światła.

Nie warto oszczędzać

Oświetlenie led znacznie przewyższa ceny, które znamy z standardowych żarówek żarowych. Należy jednak pamiętać, że wraz z wyższą ceną idzie nieporównywalnie wyższa jakość. Oszczędność w przypadku korzystania z tradycyjnego źródła światła w stosunku do lamp led jest bardzo iluzoryczna. Początkowe koszta są co prawda znacznie niższe, lecz sytuacja odwraca się już po krótkim czasie użytkowania. Wszystkie lampy led charakteryzują się niezwykle niskim zużyciem prądu, co skutkuje o wiele skromniejszymi rachunkami za energię elektryczną. Każdy kolejny miesiąc jedynie pogłębia te rozbieżności i sprawia, że inwestycja staje się jeszcze bardziej opłacalna.

Moc korzyści

Zalety ekonomiczne, to nie jedyne korzyści z wprowadzenia lamp led w swoich wnętrzach. W przeciwieństwie do innych źródeł światła oferują diametralnie inną skalę żywotnościoświetlenie led kilkukrotnie przewyższając pozostałe. Jest to jeden z tych zakupów, które dokonuje się raz na kilka lat. O trwałości ledów najlepiej świadczy długi okres gwarancji, jaką udzielają renomowani producenci. Wiele osób trwa w błędnym przekonaniu, że lampy led wiążą się ze sztuczną, nieco niebieską barwą światła. Rzeczywiście było to charakterystyczne dla pierwszych egzemplarzy, lecz obecne modele oferują szeroki przekrój odcieni, także takich, które nie różnią się od tradycyjnych żarówek. Nie należy zapominać o kwestii związanej z bezpieczeństwem, ledy w przeciwieństwie do innych źródeł światła, niemal w ogóle nie wydzielają ciepła w czasie pracy. Warto dodać, że oświetlenie led jest od swoich konkurentów znacznie bardziej odporne na uszkodzenia. Przy zachowaniu takich samych właściwości charakteryzuje się znacznie mniejszymi wymiarami niż tradycyjne odpowiedniki. Fani nowych technologii z pewnością wykorzystają możliwości, jakie oferują lampy led w kwestii sterowania oświetleniem oraz zdalnej zmiany koloru. Każdy powinien zainwestować choćby w części swoich wnętrz w oświetlenie led i przekonać się o jego zaletach.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.neoled.com.pl/

Komentarze są wyłączone.