Rzeczy, których każdy warsztat potrzebuje
27 listopada 2017
lekarz w stroju medycznym
Jak usuwać trudne plamy z odzieży medycznej?
1 grudnia 2017

Właściwości masła shea

masło shea nierafinowane

Masło shea nierafinowane, jest jednym z najbardziej cenionych kosmetyków w podstawowej pielęgnacji skóry. Jego odżywcze właściwości sprawiają, że już wiele lat temu zdobyło uznanie wszystkich, którzy lubią dbać o zdrową kondycję swojej skóry.

Właściwości kosmetyczne

Masło shea, czyli to, którego ekstrakcja przebiega jedynie za pomocą wody i stanowi o jego oryginalności, posiada najwięcej właściwości, które mają pozytywny wpływ na wygląd naszej skóry. Specyfik ten skutecznie chroni przed niezwykle szkodliwymi promieniami UV, co dodatkowo opóźnia proces starzenia. Dzięki bogatej zawartości witamin, w szczególności witaminy E, masło shea nierafinowane wygładza skórę, ujędrnia ją i pozwala wrócić do młodzieńczej elastyczności. Nie bez przyczyny, kosmetyk ten, jest jednym z głównych składników wszystkich kremów redukujących zmarszczki i poprawiających koloryt skóry.

Właściwości dermatologiczne

masło shea jako balsam do ustNierafinowane masło shea sprawdza się wspaniale przy różnego rodzaju dolegliwościach i niedoskonałościach skóry. Dzięki zawartości trójpertenów działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie, co na przykład przy cerze trądzikowej stanowi podstawę kuracji. Ten wyjątkowy kosmetyk, wspaniale pobudza krążenie krwi, które powoduje szybsze gojenie się ran. Dodatkowo, nietuzinkowy skład masła pozwala na zmniejszenie obrzęków występujących na skórze. Jednak jedną z największych zalet masła shea, jest bez wątpienia zdolność do walki z cellulitem. Kobiety na całym świecie stosują produkty, które zwalczają i zapobiegają powstawaniu cellulitu oraz rozstępów, najczęściej sięgając po kosmetyki zawierające shea.

Inne zastosowanie

Masło shea nierafinowane, znajduje zastosowanie również w pielęgnacji włosów, jak i męskiego zarostu. Wcierane w odpowiedni sposób, zapewni delikatność i blask oraz zabezpieczy nasze fryzury przed nadmiernym puszeniem i przesuszaniem się. Stosowanie nierafinowanego masła shea przez cały rok – niezależnie od pogody zabezpiecza naszą skórę zarówno przed słońcem, wiatrem jak i zimnem. Taka wielofunkcyjność masła sprawia, że można je stosować na niezliczoną ilość dolegliwości skórnych, bez możliwości podrażnienia czy wystąpienia niechcianych alergii. Zanim jednak postanowimy je zakupić, pamiętajmy o wyborze takiego masła, które składa się wyłącznie z naturalnych mikroelementów oraz jest nierafinowane. Warto również kupować kosmetyki naturalne pochodzące z ekologicznych upraw i legalnego źródła.

Komentarze są wyłączone.