Urządzanie kawiarni – od czego zacząć?

dywan w marokańską koniczynę w nowoczesnym wnętrzu
Marokańska koniczyna na dywanach
20 czerwca 2018
termosy dla dzieci
Wybór termosów obiadowych dla dzieci
5 września 2018

Urządzanie kawiarni – od czego zacząć?

kawiarnia

Jeśli od zawsze marzyłeś/marzyłaś o prowadzeniu własnego lokalu gastronomicznego typu kawiarnia i dysponujesz odpowiednim miejscem oraz środkami do rozpoczęcia tego typu działalności, nie masz na co czekać. Prowadzenie kawiarni to ciekawy biznes, który może zapewnić Ci utrzymanie, jeśli tylko przyciągniesz dużą ilość klientów. Jak to zrobić? Prócz serwowania dobrej kawy w przystępnej cenie, Twój lokal musi również przyciągać wystrojem i wygodą spędzania w nim czasu. Dlatego wybierając meble do kawiarni, zwróć uwagę nie tylko na ich atrakcyjny wygląd, ale i na oferowany przez nie komfort siedzenia. O czym jeszcze warto pamiętać?

Lokal musi mieć styl

meble w kawiarniCharakterystyczny styl lokalu to podstawa, jeśli chcesz przyciągnąć i zatrzymywać klientów na dłużej niż na jedną kawę. Jeśli klientowi spodoba się Twój lokal, a serwowana w nim kawa i dodatki w postaci ciastek czy lodów będą smaczne, z pewnością prędzej czy później do niego wróci. Dlatego urządzając wnętrze kawiarni, warto skonsultować się z projektantem wnętrz, który doradzi nie tylko w kwestii wyboru odpowiednich mebli kawiarnianych, ale także w kwestii ogólnej kolorystyki wnętrza, sposobu wykończenia ścian czy wyboru dekoracyjnych dodatków, które zbudują określony klimat wnętrza.

Jakie meble do kawiarni?

Podstawą wyposażenia każdego lokalu gastronomicznego są stoły i krzesła. W przypadku kawiarni miejsce dużych stołów restauracyjnych dedykowanych większej ilości osób zająć powinny małe stoliki dla maksymalnie czterech osób. Najlepiej zróżnicować ofertę lokalu inwestując w kilka nieco większych stolików i dużą liczbę małych stolików dla dwóch osób. Można również zdecydować się na bardziej uniwersalne meble kawiarniane oferujące możliwość łączenia kilku stolików i dostawania do nich większej liczby krzeseł. Same krzesła zawsze powinny być wyposażone w wygodne oparcia, a najlepiej również w podłokietniki, co zapewnia dużą wygodę siedzenia. Jako meble do kawiarni https://pubest.pl/pl/c/meble-do-kawiarni/36 bardzo często wybiera się meble tapicerowane, dzięki którym wnętrze lokalu staje się bardziej przytulne, a spędzanie w nim czasu wygodniejsze. Zamiast klasycznych krzeseł można zdecydować się również na miękkie kanapy lub fotele. W tym przypadku ilość miejsc siedzących, jakie można zmieścić w danym wnętrzu, zostanie jednak mocno ograniczona.

Urządzanie wnętrza kawiarni zawsze najlepiej rozpocząć od przygotowania wstępnego projektu. Szczegółami wystroju wnętrza powinien zająć się doświadczony projektant wnętrz, a wybór konkretnego rodzaju mebli kawiarnianych powinien uwzględniać zarówno kwestię opłacalności biznesu (ilość miejsc siedzących w lokalu), jak i kwestię wygody oferowanej klientom odwiedzającym lokal.

Komentarze są wyłączone.