Firany do kuchni lub…
17 maja 2014
Biały Jeleń – Kosmetyki antyalergiczne
17 maja 2014

Czy tworzenie stron www jest trudne?

tworzenie stron www

Nie jest tajemnicą dla każdego zainteresowanego, iż na profesjonalnym pisaniu stron internetowych można dziś zarobić całkiem niezłe pieniądze. Wielu jednak żywi prawdziwą obawę o to, czy ta umiejętność jest w zasięgu ich możliwości. Tak naprawdę tworzenie stron www wcale nie musi być trudne, ale na pewno nie jest też przesadnie łatwe. Jakkolwiek absurdalnie to brzmi, należy sobie zdać sprawę, iż sztuka ta ma wiele płaszczyzn i wymiarów, co powoduje skrajne wręcz opinie o niej.

Od czego zacząć tworzenie stron www?

Na początku kariery webmastera wskazane jest skupienie się na rzeczach podstawowych oraz staranie się o uniknięcie nabycia złych przyzwyczajeń. Dlatego też dobrym pomysłem jest uczestnictwo w profesjonalnym kursie tworzenia witryn, podczas którego wiedza zostanie nam przekazana w sposób usystematyzowany i rozciągnięty w czasie.

Jest to o tyle ważne z tego względu, iż tworzenie stron www nie powinno odbywać się, mówiąc kolokwialnie, na wyścigi. Bardzo ważne jest tutaj poświęcenie sporej ilości czasu na nauczenie się tworzenia swego rodzaju solidnej bazy strony, opartej o przyjęte standardy i dobre zwyczaje.

Jaki kurs tworzenia stron wybrać www?

tworzenie stron internetowychPo opanowaniu tego elementu można przystąpić do bardziej wyrafinowanych działań. Wracając jednak do sprawy kursu, wskazane jest zastanowić się, czy wybrać któryś z wielu dostępnych w internecie kursów darmowych, czy też przeznaczyć pieniądze na jedno z mniej licznych szkoleń płatnych. O zaletach tego pierwszego rozwiązania raczej nie trzeba się szerzej rozpisywać, gdyż są one oczywiste.

 

Co natomiast może przemawiać za wyborem kursu płatnego?

Przede wszystkim forma takich lekcji. W zdecydowanej większości przypadków do naszej dyspozycji oddaje się zawodowy materiał filmowy zaopatrzony w szczegółowy komentarz, dzięki czemu krok po kroku możemy się dowiedzieć czym w rzeczywistości jest tworzenie stron www i na czym ta sztuka polega.

Co jednak z zasadniczym pytaniem o poziom trudności?

Jak już wspomniano – to zależy. Głównie od celu jaki chcemy osiągnąć. Gdy ambicją webmastera jest napisanie prostej strony internetowej mającej być jedynie wizytówką, wówczas opanowanie wiedzy do tego potrzebnej zajmie najwyżej kilkanaście godzin. W tym przypadku wystarczą nam podstawy języka HTML oraz CSS, jak również nabycie niedrogiego szablonu naszej strony. Jeśli jednak marzy nam się bardziej zaawansowana strona, konieczne może być poświęcenie na to o wiele więcej czasu, a także odbycie dobrego szkolenia, ponieważ będzie to wymagało poznania języka PHP oraz JavaScript, dzięki którym możemy zrobić ze stroną praktycznie wszystko co zdołamy wymyślić.

Dodaj komentarz