mdne buty
Modna wiosna!
5 lutego 2018
lalki dla dzieci
Idealna lalka dla przedszkolaka, czyli jaka?
14 lutego 2018

Torby na różne okazje

torby listonoszki

Wyjść na miasto bez jakiejkolwiek torby, sakwy, plecaka czy chociażby worka to jakby wyjść bez ręki. Jakiś sposób na przenoszenie najróżniejszych przedmiotów jest właściwie niezbędny, zwłaszcza, jeżeli nie posiadamy samochodu i nie możemy najpotrzebniejszych drobiazgów wrzucić do schowka na rękawiczki czy na tylne siedzenie. A wspomnianych drobiazgów jest z reguły więcej niż miejsca w kieszeniach nawet najbardziej wymyślnych spodni i kurtek. Musimy przecież nosić ze sobą klucze (a najprawdopodobniej cały ich pęk), do tego smartfon, portfel, chusteczki, pomadka do ust na zimowe dni i tysiąc innych drobiazgów.

dziewczyna na rowerze z torbą listonoszkąWybór torby do transportu tego wszystkiego wydaje się być naturalnym, a czy powinna to być torba listonoszka, plecak czy może wspomniany wcześniej worek, to zależy już od tego, w jakich okolicznościach będziemy chcieć rzeczonej torby używać. Ale po kolei.

Plecak-worek pomieści wszystko

Wspomniany już dwukrotnie worek to nie „worek” dosłownie, w sensie nie taki w którym kupujemy węgiel czy ziemniaki. To wykonany z solidnego materiału (czasami nawet z dżinsu), ściągany u góry grubym sznurem, który jest przymocowany do uchwytu na dole i służy za „ramiączko”. Torba taka na pierwszy rzut oka jest prosta (co jest zgodne z prawdą) oraz niespecjalnie pojemna (co już z prawdą niewiele ma wspólnego). Worki takie nadają się zarówno do podróży, szkoły czy nawet na imprezę (można przenosić w nich naprawdę ciężkie… zaopatrzenie). Minusem takiej „sakwy” jest to, że wygląda ona wybitnie nieformalnie, co zresztą często jest podkreślane jakimś młodzieżowym na niej nadrukiem (najczęściej są to symbole lub grafiki albumów zespołów muzycznych), nadają się więc raczej dla młodszych użytkowników lub na jakieś luźne okazje i wyjścia z domu.

Listonoszka nie tylko dla listonosza

Krokiem w stronę większej formalności wydaje się być plecak, zwłaszcza taki „miejski” – czyli nie turystyczny, najlepiej wykonany z czegoś, co imituje skórę. Odpowiedni plecak może pasować nawet do marynarki, a przy tym jest wygodny i pojemny – możemy do niego wrzucić książki, komputer i buty, a prawdopodobnie zostanie jeszcze miejsce na śniadaniówkę. Plecaki wciąż jednak są nieco nieformalne, dlatego na specjalne okazje najlepiej zabierać torby listonoszki.

Swoją nazwę wzięły one od listonoszy (rzecz jasna), a to dlatego, że przypominają te używane przez pracowników poczty. Torba listonoszka łączy w sobie cechy plecaka, torby na ramię i formalnej teczki – i to przez to ostatnie podobieństwo prezentuje się na tyle oficjalnie, że ze spokojem można zabierać ją nawet na ważniejsze uroczystości.

Komentarze są wyłączone.