Rodzaje tablic suchościeralnych

krzesła do kuchni
Siedzenia do kuchni – co wybrać?
27 grudnia 2016
new balance buty damskie
Czy obuwie sportowe może być stylowe?
20 kwietnia 2017

Rodzaje tablic suchościeralnych

tablice suchościeralne

Szkoła kojarzy nam się nie tylko z przyjaciółmi, klasówkami oraz nauczycielami, ale także z tablicą. W każdej sali lekcyjnej znajdują się tablice, na których nauczyciel zapisuje najważniejsze informacje, a uczniowie nieraz udzielają odpowiedzi. Tablica oraz kreda były niegdyś nieodłącznym elementem każdej lekcji. Niestety, dla wielu kreda i pył unoszący się z niej był bardzo szkodliwy. Alergicy wiele razy cierpieli z tego powodu.

Dla nauczycieli kreda również stanowiła problem. Ciągłe pisanie oraz zmazywanie notatek z tablicy jest bardzo nieestetyczne. Znakomitym rozwiązaniem są tablice suchościeralne. Jest to nowoczesna tablica, która uwalnia nas od tradycyjnej kredy. Do pisania na niej wykorzystywane są specjalne markery zmazywalne, które są trwałe oraz wydajne.

Rodzaje

tablice suchościeralne

Tablice suchościeralne, które dostępne są na naszym rynku prezentują się w kilku rodzajach. Różnią się one nie tylko rozmiarem, ale także materiałem, z którego zostały wykonane. Niektóre z nich posiadają dodatkowe funkcje, dzięki którym odróżniają się od innych. Najbardziej popularne są tablice wykonane z lakierowanej stali. Są one odporne na przebarwienia, istnieje możliwość wykorzystania magnesów. Ponadto, bardzo często są one ubezpieczone aż na piętnaście lat, wiele modeli ma tak długą gwarancję. Tablice suchościeralne mogą być także wykonane z melaminy. Te nie są namagnesowane, a więc nie można wykorzystywać na nich magnesów do przyczepienia np. plakatów. Ten rodzaj tablic suchościeralnych jest jednak dużo lżejszy oraz tańszy. Dlatego często są one wykorzystywane w szkołach. Są one również wykorzystywane w domach. Do najtrwalszych zaliczyć należy tablice porcelanowe. Powierzchnia tych tablic składa się ze stali, która pokryta jest warstwą ceramiki. Dzięki temu tablica ta odporna jest na zniszczenia, przebarwienia, czy zarysowania. Te tablice również często goszczą w szkołach, gdzie są wciąż używane i wystawione na zniszczenia.

Specjalne akcesoria do tablic suchościeralnych

Aby móc bez przeszkód pisać na takiej tablicy, musimy zaopatrzyć się w specjalny sprzęt. Wśród nich znajdują się pisaki ścieralne, są one wykonywane na bazie wodnej, dlatego też łatwo jest je zmazać. Są one dostępne w różnych kolorach, dzięki czemu wykorzystując je w szkolnictwie, uczniowie mogą liczyć na ciekawe i kolorowe notatki. Należy także zaopatrzyć się w specjalne gąbki, do zmazywania pisaków. Zakup całego sprzętu dodatkowego nie powinien stanowić dużego problemu, wszystkie artykuły dostępne są w przystępnych cenach.

Komentarze są wyłączone.