Filc kolorowy
Szerokie możliwości aranżatorskie i dekoracyjne wyrobów filcowych
21 grudnia 2018
Pomadki matowe czy błyszczące – które wybrać i dlaczego?
8 stycznia 2019

Rodzaje foteli kosmetycznych

Obecnie salony piękności i SPA oferują swoim klientom szerokie spektrum różnorodnych usług, które są możliwe, dzięki doborze odpowiedniego wyposażenia, mogącego sprostać nawet najbardziej wymagającym zabiegom. Jednym z podstawowym narzędzi, jak i mebli w wyposażeniu salonu piękności jest fotel kosmetyczny. Producenci oferują różnorodne ich modele, dopasowane do oczekiwań klientów, typów zabiegów, jak i możliwości finansowych.

Czym się kierować przy zakupie fotela kosmetycznego?

Fotele kosmetyczne należy dobierać do wielkości, rodzaju świadczonych usług oraz zasobności portfela. Mniejsze gabarytowo produkty, wyposażone w ręczną możliwość sterowania kątem oparcia czy wysokością fotela są dedykowane obiektom, w których asortyment zabiegów kosmetycznych jest bardzo zróżnicowany. Na rynku można znaleźć również modele hydrauliczne oraz elektryczne, stworzone z myślą o specjalizacji w określonej dziedzinie zabiegów. Umożliwiają wykonywanie klasycznych zabiegów z zakresu kosmetologii, kuracji SPA czy masaży. Niektóre z modeli wyposażone są dodatkowo o różnorodne udogodnienia, takie jak podpórki, poduszki czy taborety. Wszystko to ma wpłynąć na utrzymanie odpowiedniego komfortu klienta.

Użyteczność i funkcjonalność

W zależności od określonego modelu, fotele kosmetyczne, pozwalają na dostosowanie do różnorodnych zabiegów, jak wymagań samego klienta. Niektóre modele łóżek hydraulicznych umożliwiają pełne rozłożenie, dzięki czemu w jednej chwili przeistaczają się w sprzęt pozwalający na wykonanie masażu. Z racji zastosowania uniwersalnych parametrów, pozwalają również na odpowiednie dostosowanie do różnorodnych gabarytów klientów czy też specyfiki ułożenia ciała podczas określonego zabiegu. Wybierając fotel kosmetyczny warto mieć przede wszystkim na względzie nie tylko komfort klienta w czasie zabiegu, ale również osoby wykonującej masaż czy kurację. Wygoda kosmetyczki przekłada się na efekty świadczonych usług i zadowolenia pracowników.

Elektryczne czy manualne?

Poszczególne fotele kosmetyczne różnią się nie tylko wyglądem, ale również wielkością i parametrami decydującymi o funkcjonalności użytkowania. W gabinetach wyposażonych o mniejszą powierzchnię, warto zastosować fotele kosmetyczne umożliwiające rozkładanie, aby odpowiednio zróżnicować zastosowanie. Polecane są zatem łóżka manualne lub hydrauliczne o stabilnej i solidnej konstrukcji, niejednokrotnie doposażonej w praktyczne półki czy organizery na podręczne akcesoria.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.lapio.pl/pol_m_Meble-kosmetyczne_Fotele-kosmetyczne-455.html

Komentarze są wyłączone.