Portfel skórzany czy z materiałów syntetycznych?

dbanie o planetę
Kosze na śmieci – w trosce o naszą planetę
1 czerwca 2017
Projekt wnętrz
Projekt wnętrza biura podróży
8 czerwca 2017

Portfel skórzany czy z materiałów syntetycznych?

Skóra naturalna to jeden z podstawowych materiałów wykorzystywanych do produkcji przedmiotów, od których oczekuje się nie tylko eleganckiego, reprezentacyjnego wyglądu, ale także ponadczasowej trwałości. To właśnie ze skóry naturalnej produkuje się najlepsze buty, portfele skórzane czy skórzane torebki damskie. Materiały syntetyczne, choć współcześnie coraz bardziej doskonałe, wciąż nie potrafią dorównać jakością materiałom naturalnym tj. skóra bydlęca czy skóra cielęca. Oczywiście na rynku pojawiają się portfele i inne przedmioty galanteryjne wykonane z materiałów syntetycznych, jednak ich popularność w stosunku do przedmiotów wykonanych ze skóry naturalnej jest zdecydowanie mniejsza.

Charakterystyka portfeli ze skóry naturalnej

Podstawową zaletą portfeli skórzanych, wykonanych ze skór naturalnych, jest ich duża trwałość i niezwykle elegancki wygląd. Unikalna struktura naturalnej skóry zwierzęcej, w połączeniu z jej elastycznością sprawiają, że jest to materiał wręcz stworzony do produkcji portfeli czy innych dodatków galanteryjnych, chociażby takich jak damskie torebki. Naturalna, dobrze wyprawiona skóra nie jest podatna na przetarcia, nie traci oryginalnego koloru, nie wyciera się, ani nie pęka. Dobrze wykonany portfel skórzany nie chłonie wilgoci, dzięki czemu stanowi doskonałe zabezpieczenie dla przechowywanych w jego wnętrzu pieniędzy, kart płatniczych i innych ważnych dokumentów. Dobrej jakości portfele oferuje np. marka Mirons.eu. Poza tym portfele skórzane, zwłaszcza portfele lepszej jakości, stanowią niezwykle stylowe dopełnienie codziennego i bardziej eleganckiego stroju. Jedyną wadą portfeli skórzanych jest ich nieco wyższa cena, zwłaszcza w zestawieniu z portfelami wykonanymi z materiałów skóropodobnych.

portfele skórzaneCharakterystyka portfeli z materiałów syntetycznych

Dzięki dużej dostępności i niskiej cenie materiałów syntetycznych, portfele wykonane z tego typu surowca mogą być znacznie tańsze od oryginalnych portfeli skórzanych. Co warte podkreślenia, odpowiednio dobrane, dobre jakościowo materiały syntetyczne mogą charakteryzować się podobnym poziomem trwałości jak skóra naturalna, jednak w odróżnieniu od tej drugiej, rzadko posiadają równie unikalną, a przez to atrakcyjną dla oka fakturę. Portfele wykonane z materiałów syntetycznych mogą być barwione na dowolny kolor, często wyróżniają się również mniej klasycznym krojem i bogatszym wyposażeniem. Jeśli zależy nam na znalezieniu portfela mniej eleganckiego, ale szybko rzucającego się w oczy, portfele z materiałów syntetycznych mogą stać się dla nas przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

Komentarze są wyłączone.