Pomadki matowe czy błyszczące – które wybrać i dlaczego?

Rodzaje foteli kosmetycznych
8 stycznia 2019
Klocek Lego
Lego – asortyment dla miłośników w każdym wieku
15 stycznia 2019

Pomadki matowe czy błyszczące – które wybrać i dlaczego?

Każda kobieta lubi dobrze wyglądać, dlatego często podkreśla swój wygląd przez codzienny lub wyjściowy makijaż. Tusz do rzęs, podkład, wyregulowane i podkreślone brwi oraz pomadki matowe to jedne z tych elementów, które pozwalają na upiększenie wyglądu. Szczególnie ważne jest podkreślenie ust – zarówno gdy są one wąskie, jak i wydatne, gdyż to właśnie szminka lub pomadka całemu lookowi nadaje odważnego, zdecydowanego stylu.

Pomadka matowa czy błyszcząca?

Kobieta z pomadą na ustachW ostatnim czasie w branży beauty szalenie popularne pomadki matowe, choć te błyszczące nadal cieszą się popularnością. Jaka różnica jest między tymi pomadkami i czy każda kobieta może używać jednej i drugiej pomadki? Komu bardziej pasuje pomadka błyszcząca, a której z nas matowa?Pomadki matowe – modne, o wyrazistych kolorach, dłużej utrzymujące się na ustach i kojarzące się z ponadczasową elegancją. Niestety – nie dla każdej kobiety będą odpowiednie szminki lub pomadki matowe jak np. te dostępne tutaj: https://www.kelly.com.pl/pol_m_Kosmetyki-do-makijazu_Pomadki-matowe-316.html. Dlaczego? Tego typu kosmetyku do makijażu ust optycznie pomniejszają usta, dlatego nie są one polecane kobietom o małych i wąskich ustach. Tutaj jednak z pomocą może przyjść konturówka, która zaznaczy obręb ust i pozwoli je „powiększyć”. Ta praktyka wymaga jednak precyzji, gdyż próba podkreślenie ust konturówką przez niewprawioną makijażystkę może wyjść kuriozalnie.
Nie używaj ciemnych kolorów pomadki matowej jeśli w kącikach Twoich ust pojawiły się pierwsze zmarszczki mimiczne, gdyż taki rodzaj szminki może je uwydatniać. Lepiej wtedy stosować naturalne, chłodne kolory.
Co także ważne – matowa szminka przy codziennym stosowaniu może wysuszać usta, dlatego pamiętaj, aby je odpowiednio nawilżać. Posmaruj usta kremem lub bezbarwnym błyszczykiem – usta będą nawilżoną, a matową pomadkę będzie łatwiej się rozprowadzać.
Pomadki błyszczące – najlepiej sprawdzają się u kobiet o wąskich ustach, gdyż inaczej niż te pomadki matowe, uwydatniają je, optycznie powiększają i nadają twarzy wyrazistości. Takie pomadki nie potrzebują także dodatkowego nawilżania, gdyż w ich składzie znajdują się już potrzebne składniki, które zapewniają odpowiednie witaminy i tłuszcze odżywcze. Kobiety o wąskich ustach mogą też stosować pomadki z kwasem hialuronowym, które uwypuklają wargi ust. Tutaj też nie ma przeciwskazań co do stosowania kolorów szminek i pomadek i jest to już tylko kwestia indywidualna.

Czy warto stosować szminki i pomadki? Oczywiście, że tak! Nawilżają usta, sprawiają, że są one ponętniejsze i bardziej wyraziste, a przy tym optycznie powiększają usta – co jest zaletą zwłaszcza dla kobiet o małych i wąskich ustach.

Komentarze są wyłączone.