Okna w nowoczesnym wnętrzu

Ellesse
Ellesse – marka którą musisz poznać!
23 czerwca 2017
buty dla dziecka
Buty dla najmłodszych
6 lipca 2017

Okna w nowoczesnym wnętrzu

karnisz elektryczny

Urządzając swoje wnętrza, wiele osób decyduje się przede wszystkim na śledzenie obowiązujących trendów. Nie jest to trudne, ponieważ w kioskach można znaleźć wiele magazynów wnętrzarskich, w których znajduje się szereg ciekawych inspiracji. Poza tym, dobrym rozwiązaniem są również katalogi wnętrz, gdzie producenci mebli i dodatków prezentują swoje pomysły. Ostatnimi czasy również w telewizji pojawiły się programy, w których urządza się wnętrza i które dostarczają wielu ciekawych i oryginalnych inspiracji.

Pamiętajmy o oprawie okna

Często urządzając swoje pomieszczenia, zapominamy o oknach, które stanowią ważny element pokoju. Dzięki nim, do pomieszczenia dostaje się światło dzienne i można wyjrzeć na zewnątrz. Warto więc zadbać o to, aby okna stanowiły ozdobę i serce pokoju. W jaki sposób można to zrobić?

  • Bardzo ważny jest wybór odpowiednich firan. Najlepiej, żeby były lekkie i zwiewne. Nie powinny mieć dużych wzorów, ponieważ zasłaniają widoki za oknem. Pamiętajmy, że firanki nie mogą zabierać nam światła.
  • Lepiej zrezygnować z ciężkich zasłon na rzecz ładnych rolet. Szczególnie modne są obecnie rolety rzymskie, które sprawiają wrażenie romantycznych.
  • Karnisz powinien pasować do wnętrza i być również nowoczesny i lekki. Prawdziwą nowością jest karnisz elektryczny, który jest również bardzo praktycznym i wygodnym rozwiązaniem. Pozwala na zdalne sterowanie i zasłanianie lub odsłanianie okna za pomocą pilota lub jednego przycisku. Taki karnisz elektryczny można znaleźć w dobrym sklepie i samodzielnie zamontować.
  • Warto pamiętać również o parapecie okiennym. Mogą znaleźć się na nim rośliny domowe, jak również inne ozdoby z porcelany lub materiału. Nie powinno być ich jednak zbyt wiele, aby nie zabierały nam potrzebnego światła.

Nowoczesne rozwiązania okienne

W sklepach można znaleźć bardzo szeroki wybór rolet okiennych, zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Najlepiej stawiać na takie o delikatnym wzorze lub jednokolorowe, aby nie kłóciły się one z resztą pomieszczenia, na przykład wzorem tapety lub dywanu.

Wybierając karnisze, najlepiej jest pomyśleć o ogólnym klimacie panującym w domu i tym konkretnym pomieszczeniu. Wybór ich jest ogromny i bez problemu znajdziemy karnisze tradycyjne, drewniane, jak i te nowoczesne, geometryczne w ciekawych kolorach. Wiele osób wybiera bardzo modny obecnie karnisz elektryczny, ponieważ jest to rozwiązanie niedrogie, a bardzo bajeranckie i wygodne. Takim karniszem można bez problemu pochwalić się przed zaskoczonymi gośćmi.

Komentarze są wyłączone.