Najpopularniejsze zabawki dla chłopców

kapslownica
Domowy browarnik
8 lipca 2017
lampa rowerowa
Oświetlenie roweru – czy naprawdę jest nam potrzebne?
2 sierpnia 2017

Najpopularniejsze zabawki dla chłopców

chłopiec

Czym bawią się dzisiaj chłopcy? Jak wszystkie branże, także i tą produkującą zabawki dosięgają różnego rodzaju mody i trendy. Są więc takie zabawki dla chłopców, które popularne są tylko przelotnie, choć nie brak i takich, które znajdują swoich odbiorców niezależnie od tego, co akurat reklamowane jest w mediach. Przyjrzyjmy się najpopularniejszym obecnie zabawkom dla chłopców w wieku szkolnym.

Zabawki interaktywne

Ciekawą nowością na rynku zabawek są produkty interaktywne, czyli uruchamiające się np. na dźwięk głosu dziecka. Dziewczynki mogą cieszyć się z takich domków dla lalek, zaś chłopcy odkryć pierwsze tajniki kodowania z interaktywną gąsienicą. Nie brak też zabawek – robotów, które da się na różny sposób zaprogramować.Wśród nich ciekawostką są roboty solarne, działające dzięki panelowi słonecznemu i dające się przekształcić w różne kształty, np. samochód czy samolot. Jeszcze ciekawszą nowością są zabawki wykorzystujące techniki druku 3D, dzięki którym dziecko może samo coś zaprojektować, a następnie wydrukować i używać. Własna fabryka zabawek – kto z nas nie marzył o tym jako dziecko!

zabawki dla chłopcówGry i zabawki logiczne

Zabawki dla chłopców to nie tylko samochody i roboty. To także ciekawe zabawki logiczne, wymagające umysłowego wysiłku. Jedną z popularniejszych w ostatnim czasie jest gra 5 sekund, która pozwala rozwinąć refleks, ponieważ na odpowiedź na każde pytanie jest tylko 5 sekund. Inną ciekawostką jest zabawka logiczna Smart Egg, czyli jajko z ukrytym w środku labiryntem, przez który trzeba przeprowadzić różdżkę. To wcale nie takie proste. A dla fanów klasyki pozostaje stara dobra kostka Rubika, która wciąż notuje niezłe wyniki sprzedaży. Najmłodszym dzieciom można kupić kostki o bokach z czterema elementami, nie dziewięcioma, co ułatwi zabawę i nie zniechęci dziecka zbyt szybko.

Słynne wyrzutnie

W ostatnim czasie rekordy popularności biją wyrzutnie Nerf. Czy są i jak się nimi bawić? Można powiedzieć, że to wyrzutnie wystrzeliwujące z siebie strzałki, którymi można trafiać do celu, np. tarczy z punktami. Istnieje kilka rodzajów wyrzutni, najpopularniejsze to Mega na największe strzałki i Super Soaker na wodę. Strzelanie z nich to dla chłopców prawdziwa frajda, zwłaszcza, że zasięg wystrzału wynosi od 12 do nawet 30 metrów. Niektóre w wyrzutni są automatyczne, inne wymagają przeładowania. Ciekawym elementem są dodatkowe akcesoria do zabawek Nerf, które pasują do różnych modeli.

Współczesne zabawki dla chłopców to przedmioty, które coraz częściej wykorzystują współczesną technologię, ale wbrew pozorom nie są bardzo kosztowne. Warto inwestować zwłaszcza w te, które pozwalają dzieciom rozwijać różne przydatne umiejętności.

Komentarze są wyłączone.