twarz uśmiechającej się kobiety
Jak wybierać kosmetyki do twarzy?
21 marca 2018
śpiące niemowlę
Śmierć łóżeczkowa – co to jest i jak zapobiegać
7 maja 2018

Na pomoc zniszczonym włosom

włosy zniszczone przez stylizacje

Zniszczone włosy nie są dziś rzadkością. Nadmiar modelowania i stosowania wysuszających kosmetyków, związywanie we fryzury, które nadwyrężają kondycję włosów, niezdrowa dieta czy zanieczyszczenia – to wszystko powoduje, że włosy stają się zniszczone. Na ratunek im idzie maska do włosów zniszczonych – niestety, nie zawsze jest ona wystarczającą pomocą.

Włosy zniszczone powinny zawsze być objęte szczególną pielęgnacją, a co najważniejsze – dla nikogo nie powinny być normą. O włosy, podobnie jak np. o skórę, trzeba odpowiednio dbać. Ta dbałość przejawia się między innymi w stosowaniu odpowiednich kosmetyków. Sprawdźmy, kiedy pomóc może maska do włosów zniszczonych, a kiedy lepiej sięgnąć po cięższy oręż.

 

Kiedy włosy są zniszczone?

suszenie włosówNa początek dobrze jest wiedzieć, co sprawia, że włosy są zniszczone – konkretnie. Przede wszystkim chodzi o sytuacje, w których często modelujemy fryzurę na gorąco (np. z użyciem prostownicy, lokówki) czy tez regularnie, np. codziennie je myjemy i suszymy gorącym powietrzem. Po jakimś czasie, jeśli nie stosujemy kosmetyków ochronnych, włosy stają się zniszczone; mają skłonność do łamania, mogą wypadać, plączą się przy czesaniu. Z czasem będą tracić blask, co spowodowane jest stałym otwarciem łusek. Krótko mówiąc: włosy nieestetycznie się prezentujące można z powodzeniem uznać za zniszczone.

 

Pomoc doraźna

W przypadku bardzo zniszczonych i zaniedbanych włosów odpowiednią pomocą jest udanie się na zabiegi profesjonalnymi kosmetykami w gabinecie. Niekiedy nawet one nie pomagają i niezbędne jest drastyczne skrócenie fryzury. Na szczęście współczesne kosmetyki np. z kolagenem są w stanie szybko pomóc w poprawie kondycji włosów. Często stosowane są specjalne maski do włosów zniszczonych, które poddaje się dodatkowemu działaniu temperatur, co pozwala im dogłębnie wchłonąć się we włosy i szybko poprawić wygląd fryzury.

 

Kiedy odżywki, kiedy maski

W codziennej pielęgnacji dobrze jest wiedzieć, kiedy stosować maski do włosów zniszczonych, kiedy zaś odpowiednie są odżywki. Różni je przede wszystkim to, że stosowanie odżywek może być codzienne, tj. przy każdym myciu włosów. Mają one dodatkowo za zadanie chronić włosy przed zniszczeniem w wyniku działania np. smogu, klimatyzacji czy innych czynników. Maska do włosów zniszczonych powinna być używana rzadziej; jej zadaniem jest dogłębna pielęgnacja, na którą potrzeba więcej czasu aniżeli tylko ten na nałożenie kosmetyku. Co więcej, może ona bardziej obciążać włosy cienkie czy ze skłonnością do przetłuszczania.

Artykuł zainspirowany został maskami do włosów zniszczonych dostępnymi w sklepie https://alluress.com/pol_m_Kosmetyki-do-wlosow_Pielegnacja_Maski-do-wlosow-zniszczonych-585.html

Komentarze są wyłączone.