Na co zwrócić uwagę, kupując nowe garnki?

deska do krojenia
Jaką deskę do krojenia wybrać?
16 maja 2018
Czy do tabletu warto dokupić etui?
20 czerwca 2018

Na co zwrócić uwagę, kupując nowe garnki?

gotowanie spaghetti

Na rynku znajdziemy tysiące garnków różnej wielkości i kształtów, wykonanych z różnych gatunków stali lub innych materiałów (na przykład ze szkła lub miedzi), o zróżnicowanym przeznaczeniu. Jeśli zależy nam na zakupie produktu funkcjonalnego, eleganckiego, a przy tym trwałego, warto wybrać garnki WMF (niemiecki producent akcesoriów do kuchni) lub garnki innych znanych marek. Tylko zakup markowych produktów o potwierdzonej jakości wykonania da nam pewność, że garnki będą wygodne i bezpieczne podczas codziennego użytkowania – kupując tanie garnki nieznanych, najczęściej chińskich producentów, nigdy takiej pewności mieć nie będziemy.

Materiał, z jakiego wykonano garnki

garnki ze stali nierdzewnejO wyglądzie i trwałości garnków w największym stopniu decyduje materiał, z jakiego je wykonano. Najczęściej do produkcji garnków wykorzystuje się stal nierdzewną. Praktycznie wszystkie garnki WMF wykonane są właśnie z tego typu materiału. Takie garnki są lekkie, trwałe, zapobiegają przypalaniu się potraw, dobrze przewodzą ciepło, co przyspiesza proces gotowania. Poza tym wysokiej jakości stal nierdzewna wykończona w odpowiedni sposób jest materiałem niezwykle eleganckim, czego najlepszym potwierdzeniem mogą być dziesiątki wspomnianych już wcześniej garnków WMF niemieckiej produkcji.

Do produkcji garnków wykorzystuje się również żeliwo – sprawdza się w przypadku garnków typu rondel, które służą długotrwałej obróbce termicznej niektórych potraw. W sprzedaży znajdziemy także garnki aluminiowe (kupujemy tylko te wykonane z aluminium anodowanego) wyróżniające się niską wagą czy garnki miedziane, o niezwykle wysokim poziomie dekoracyjności. Ten ostatni rodzaj garnków jest jednak dość drogi, w związku z czym na ich zakup mogą pozwolić sobie jedynie nieliczne osoby.

Typy garnków

Zanim zainwestujesz w wieloelementowy komplet garnków, zastanów się, czego tak naprawdę potrzebujesz. Często zdecydowanie lepiej kupić mniej, ale bardziej specjalistycznych garnków, wybierając dla przykładu garnki WMF do warzyw, mleka, zupy, gulaszu, makaronu itp. Uniwersalne garnki sprzedawane w zestawach, zgodnie z ich nazwą, mają bardziej ogólne przeznaczenie, przez co wygoda ich stosowania w ściśle określonych przypadkach będzie znaczenie mniejsza niż w przypadku garnków specjalistycznych.

Kupując nowe garnki do domu, zwróć uwagę na materiał, z jakiego je wykonano oraz ogólną jakość ich wykonania. Wybierając produkty lepszej jakości, zyskujesz pewność ich większej trwałości, wygody użytkowaniu i bardziej eleganckiego wyglądu. Czasami warto zrezygnować z zakupu kompletu uniwersalnych garnków, a w ich miejsce wybrać kilka specjalistycznych garnków WMF lub garnków innej znanej firmy.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.kiwimag.pl/wmf-garnki-cat-642

Komentarze są wyłączone.