Na co zwrócić uwagę, kupując baletki gimnastyczne?

Dzieci
By dziecko rozwijało się zdrowo
2 października 2018
Meble w salonie
Jak mądrze urządzić jadalnię?
2 października 2018

Na co zwrócić uwagę, kupując baletki gimnastyczne?

Baletnica podczas ćwiczeń

Stylowe baletki gimnastyczne wykonane z wysokiej jakości tkaniny to nieodzowny atrybut każdego miłośnika i miłośniczki gimnastyki sportowej, w tym osób specjalizujących się w takich konkurencjach gimnastycznych jak ćwiczenia wolne, ćwiczenia na równoważni, poręczach asymetrycznych, na drążku czy kółkach gimnastycznych. Tego typu obuwie ma przede wszystkim charakteryzować się jak najniższą wagą i idealnym dopasowaniem do kształtu stopu, a dzięki zastosowaniu antypoślizgowej podeszwy, chronić przed upadkami.

Jaki rodzaj baletek gimnastycznych wybrać?

baletnicaW sprzedaży znaleźć można wiele rodzajów tego niezwykle charakterystycznego obuwia sportowego, w tym profesjonalne baletki gimnastyczne treningowe i startowe, dla kobiet i mężczyzn. Dostępne na rynku baletki różnią się od siebie przede wszystkim sposobem wyprofilowania cholewy, która może mieć większy lub mniejszy dekolt – odkrywać większą lub mniejszą część stopy. Zasadniczo przyjmuje się, że do ćwiczeń bardziej siłowych wybierane są modele baletek wyposażonych w mocniej zabudowaną cholewę, a na ćwiczenia wolne, na równoważni, a także na zajęcia baletowe wybierane są baletki gimnastyczne mniej zabudowane, ale często wyposażone w dodatkową, elastyczną tasiemką, którą przytrzymuje but na stopie.

O czym pamiętać, wybierając baletki?

Rodzaj stosowanych baletek w największym stopniu zależy od indywidualnych preferencji ćwiczącej osoby. Warto jednak pamiętać, że niektóre modele tego typu obuwia lepiej sprawdzają się w ściśle określonych konkurencjach gimnastycznych. Zatem zanim zdecydujesz się na baletki gimnastyczne np. takie jak te: https://gimnastyczny.pl/pol_m_Sklep-gimnastyczny_Baletki-gimnastyczne-153.html , które wpadły Ci w oko, upewnij się, czy rzeczywiście będą one dobrym wyborem w preferowanych i uprawianych przez Ciebie dyscyplinach gimnastycznych. Warto w tym celu porozmawiać z trenerem lub poprosić o pomoc doświadczonego sprzedawcę, który na co dzień zajmuje się dystrybucją tego typu asortymentu.

Szukając nowych baletek gimnastycznych, warto zwrócić uwagę na sposób ich wykonania i rodzaj materiału, z jakiego je wyprodukowano. Obuwie tego typu powinno być nie tylko lekkie, ale i niezwykle precyzyjnie wykonane. Łączenia cholewy z podeszwą powinny być miękkie, tak by nie powodować nieprzyjemnych otarć i odczuwalnego dyskomfortu podczas wykonywania ćwiczeń fizycznych. Materiał, z jakiego wykonane zostało tego typu obuwie, również powinien być miękki, przyjemny w dotyku, a przy tym wytrzymały i lekki, odporny na wycieranie i blaknięcie. Dlatego osoba szukająca dobrej jakości baletek, powinna skupić się przede wszystkim na produktach markowych, pochodzących od znanych na rynku producentów, o gwarantowanej jakości wykonania.

Komentarze są wyłączone.