Czy do tabletu warto dokupić etui?
20 czerwca 2018
kawiarnia
Urządzanie kawiarni – od czego zacząć?
17 lipca 2018

Marokańska koniczyna na dywanach

dywan w marokańską koniczynę w nowoczesnym wnętrzu

Wzory geometryczne od dawna funkcjonują w modzie i stylizacjach przeznaczonych dla domu. Dziś jednak popularne są nie tylko kwadraty czy koła, ale również bardziej skomplikowane wzory, zwłaszcza gdy interesuje nas dywan. Marokańska koniczyna jest właśnie przykładem na taki wzór, niezwykle popularny w nowoczesnych oraz klasycznych wnętrzach.

Na dobrą sprawę dywan marokańska koniczyna stanowi produkt idealny do każdego pomieszczenia w naszym domu. Co więcej, sprawdzi się nawet do wnętrz biurowych, o ile wybierzemy odpowiednie kolory i właściwą fakturę. Sprawdźmy zatem, jakie opcje mamy do wyboru, decydując się na ten wzór oraz na co warto szczególnie zwrócić uwagę przy jego wyborze.

Kolory – zawsze kontrast?

krzesło pikowane na dywanieZ zasady dywany marokańska koniczyna oparte są na kontrastowych barwach, których zadaniem jest przyciągnąć nasz wzrok. W takim przypadku kontury czterolistnych koniczyn są jasne, podczas gdy ich środek ciemniejszy. Takie kontrastowe rozwiązania sprawdzą się zwłaszcza do wnętrz w nowoczesnym stylu, w którym chcemy przełamać jeden dominujący kolor w pomieszczeniu. Nie jest to jedyne rozwiązanie – znajdziemy też modele dywanów opartych na zasadzie kilkutonowych różnić w kolorach. W takim przypadku dywany te świetnie sprawdzą się np. w jasnych wersjach do sypialni czy pokojów dziecięcych, zaś w ciemniejszych do salonów albo biur i gabinetów. Jeśli dywan posiada dodatkowo obramowanie, to będzie doskonały do klasycznych wnętrz.

Ciekawe faktury

Najłatwiejsze w pielęgnacji są dywany ze stosunkowo krótkim włosiem, które po prostu możemy szybko odkurzyć. Takie dywany sprawdzą się przede wszystkim do domów, w których są zwierzęta albo mieszkają małe dzieci. Jeśli pragniemy czegoś bardziej nietypowego, dywan marokańska koniczyna może zaskoczyć nas swoją formą. Przykładowo, dostępne są dywany, w których obramowanie koniczyn jest… pluszowe i lekko wystające, dające efekt 3D na dywanie. To świetnie rozwiązanie do nowoczesnych wnętrz, w których chcemy zainwestować w bardziej nietypowe rozwiązania. Sprawdzi się to zwłaszcza w przypadku np. bardzo jasnych obramowań i ciemniejszych, intensywnych barw wypełnień, choćby butelkowej zieleni. Nie brak również dywanów z dłuższym włosiem, przy czym trzeba pamiętać, że w takim przypadku dywan marokańska koniczyna powinien mieć wzory większe aniżeli mniejsze. W innej sytuacji, z uwagi na ułożenie włosia, mogą być one po prostu mało widoczne.

Dobrze dobrany dywan we wzór z marokańską koniczyną pasuje do każdego wnętrza. Wystarczy wybrać materiał, fakturę i kolor, aby stworzyć atrakcyjny wystrój.

Komentarze są wyłączone.