Manicure hybrydowy – co to jest i jak się stosuje?

dziewczyna w szarej bluzie
Jaka bluza do biegania, a jaka na co dzień?
2 marca 2018
twarz uśmiechającej się kobiety
Jak wybierać kosmetyki do twarzy?
21 marca 2018

Manicure hybrydowy – co to jest i jak się stosuje?

świeżo zrobiony manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy święci prawdziwe triumfy. Każda bowiem dbająca o swój modny wygląd kobieta marzy o posiadaniu pięknych i zadbanych dłoni. Z hybrydami Semilac od dziś to możliwe! Nie ważne, czy udamy się na profesjonalny zabieg do salonu kosmetycznego, czy po zrobieniu specjalnego kursu wykonamy go w zaciszu własnego domu. Lakier utrzyma się na paznokciach do trzech tygodni. I to bez większego wysiłku! Czyż to nie brzmi kusząco?

Manicure hybrydowy – co to takiego?

Hybrydy Semilac pozwalają na trwałą stylizację paznokcia, łączącą w sobie właściwości lakieru do paznokci oraz żelu do manicure. Taka kompozycja sprawia, że pięknie prezentującymi się dłońmi możemy cieszyć się do 21 dni. Co więcej, nie tylko wyglądają naturalnie, ale również są odporne na uszkodzenia i odpryski. Cały zabieg przeprowadzany jest na naturalnej płytce paznokcia, dlatego nie jest poddawany zniszczeniu. A gdy tylko znudzi nam się manicure, po zastosowaniu specjalnego zmywacza na bazie acetonu, bez problemu wrócimy do ich dawnego wyglądu.

Czy dla każdego?

hybrydy pudowy różChoć hybrydy Semilac pięknie się prezentują, niestety do ich stosowania mogą być pewne przeciwwskazania. Najpoważniejszym z nich są choroby paznokci, na skutek zakażenia grzybami drożdżopodobnymi, niedermatofitowymi czy dermatofitami. Po tego typu manicure nie powinny sięgać także panie borykające się na co dzień z kruchymi i słabymi paznokciami. Dlatego zanim podejmiemy decyzję o przeprowadzeniu takiej stylizacji płytki, należy dokładnie sprawdzić jej kondycję pod kątem ewentualnych przebarwień, zgrubień, bruzd, fałd, wybroczyn czy zagłębień. W takich sytuacjach nie wskazane jest podejmowanie zabiegu, ponieważ nałożenie hybrydy Semilac nie wyeliminuje źródła problemu. Wówczas wskazana jest konsultacja z dermatologiem, który podejmie decyzję, co do dalszego leczenia.

Jak to wygląda?

Niewtajemniczone w sztukę manicuru hybrydowego osoby, mogą zastanawiać się, jak wygląda taki zabieg. Początkowo jest bardzo zbliżony do klasycznej stylizacji paznokci, albowiem obejmuje usunięcie skórek, nadanie kształtu oraz odtłuszczenie. Następnie kosmetyczka aplikuje bazę utwardzaną w lampie UV, a potem lakier hybrydowy Semilac. W zależności od wybranego koloru i wzoru, od jednej do dwóch warstw, które także poddaje się czynnościom utwardzającym. Na koniec maluje nabłyszczaczem i … gotowe! Cały zabieg jest bezpieczny i nieszkodliwy, o ile oczywiście jest przeprowadzony w sposób profesjonalny. I za każdym razem daje możliwość cieszenia się pięknymi i zadbanymi paznokciami – bez względu na wykonywaną na co dzień pracę.

Artykuł powstał we współpracy z http://www.ebeauty.com.pl/70-lakiery-hybrydowe-semilac

Komentarze są wyłączone.