Kiedy stosować pasy wyszczuplające?

umywalka
Jakie umywalki są dzisiaj w modzie?
12 czerwca 2017
tablica
Jak urozmaicić dziecięcy pokój?
14 czerwca 2017

Kiedy stosować pasy wyszczuplające?

szczupła sylwetka

W trosce o zgrabne ciało i utratę kilku kilogramów jesteśmy w stanie podjąć się najróżniejszych zabiegów. Wiele osób decyduje się m.in. na specjalne pasy wyszczuplające, które powszechnie polecane są przez producentów tak w procesie odchudzania, jak również i np. po ciąży. Trzeba jednak mieć na uwadze, że nie wszystkie pasy działają tak samo i nie zawsze będą one dobrym wyborem.

Istnieją sytuacje, w których stosowanie pasów wyszczuplających bywa wyborem dość ryzykownym. Nadal jednak wiele z nich można stosować za konsultacją np. z trenerem personalnym czy fizjoterapeutą, jeśli nie występują żadne wymienione przez producentów przeciwwskazania. Sprawdźmy, jak działają tego rodzaju pasy oraz kiedy warto ich używać, a kiedy lepiej tego unikać.

Czym w zasadzie jest pas?

odchudzanieJeszcze kilkadziesiąt lat temu za pas wyszczuplający uważano przede wszystkim… kobiecy gorset. Dziewczęta nosiły go praktycznie od pierwszych dni dojrzewania, aby ukształtować szczupłą talię; niestety nie było to zdrowe, bo prowadziło do nieprawidłowego wzrostu żeber i patologii w budowie klatki piersiowej. Współczesne pasy wyszczuplające to przede wszystkim specjalistyczne produkty, których zadaniem jest pobudzanie do pracy mięśni oraz zwiększanie spalania tkanki tłuszczowej. Mogą one działać w oparciu o impulsy elektryczne albo wibracje – wówczas ich zadaniem jest przede wszystkim pobudzanie mięśni do odbudowy, co owocuje piękną rzeźbą. Z kolei pasy np. neoprenowe zakłada się na czas treningu, aby wzmagać pocenie w konkretnych obszarach skóry, co ma sprzyjać dodatkowo usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Rodzaj dostosowany do przeznaczenia

Warto pamiętać, że każdy pas wyszczuplający ma inne przeznaczenie, a w związku z tym należy go inaczej nosić. Wszystkie pasy działające na zasadzie dodatkowego nagrzewania należy nosić przede wszystkim w trakcie ćwiczeń albo poza nimi, ale przez czas określony przez producenta. W innym przypadku mogą one powodować nawet poparzenia i podrażnienia skóry. W przypadku pasów wibracyjnych czy na impulsy elektryczne istotne jest noszenie ich tylko przez określony czas – inaczej można sobie poważnie zaszkodzić. Z kolei pasy wyszczuplające stosowane po ciąży należy zawsze skonsultować z fizjoterapeutą, najlepiej o specjalizacji uroginekologicznej. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, ze w okresie ciąży mięśnie brzucha rozchodzą się, a pas je podtrzymujący może dodatkowo spowodować brak napięcia. To z kolei opóźnia proces powrotu do pięknej sylwetki.

Bez względu na to, jaki pas wybierzemy, musimy stosować go w odpowiednich warunkach. Co więcej – nie ma co liczyć, że sam z siebie zapewni nam piękną, szczupłą sylwetkę. Jest on jedynie dodatkiem do treningu i diety. Ofertę pasów wyszczuplających można znaleźć np. na stronie: http://www.zdrowiewmodzie.pl/66-pasy-wyszczuplajace.

Komentarze są wyłączone.