Kiedy sięgnąć po baton energetyczny?

lekarz w stroju medycznym
Jak usuwać trudne plamy z odzieży medycznej?
1 grudnia 2017
plecak szkolny
Podstawa, to zadbać o swoje zdrowie
5 grudnia 2017

Kiedy sięgnąć po baton energetyczny?

Jakie batony energetyczne do biegania?

Sporty wytrzymałościowe to szczególne wyzwanie dla ludzkiego organizmu. Dlatego, jeśli już decydujemy się na uprawianie sportu wytrzymałościowego, takiego jak kolarstwo, biegi długodystansowe czy triathlon, powinniśmy pamiętać o dostarczeniu ciału odpowiedniego zastrzyku energii w trakcie treningu, a także podczas zawodów sportowych, w których właśnie bierzemy udział. Batony energetyczne to doskonałe źródło łatwo przyswajalnej energii w postaci węglowodanów, witamin i minerałów. Taki dodatkowy zastrzyk kalorii pozwoli uzupełnić wyczerpujące się rezerwy energetyczne organizmu, dając nam siłę do ukończenia zawodów sportowych lub określonej jednostki treningowej.

Czym są batony energetyczne?

Batony energetyczneTo na ogół słodkie przekąski zawierające optymalnie dobraną dawkę łatwo przyswajalnej energii, często wzbogacone kompleksowym zestawem witamin i minerałów, które tracone są przez nasze ciało w trakcie intensywnego wysiłku fizycznego. Najczęściej są to witaminy z grupy B – odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie nerwów i mięśni, a także takie minerały jak wapń, magnez czy żelazo. Baton energetyczny może mieć formę klasycznego batona, może również przybrać formę prostego w aplikacji żelu. Ten drugi rodzaj energetycznej przekąski chętnie wybierany jest przez kolarzy i profesjonalnych sportowców, którym zależy na jak najszybszym pochłonięciu określonej dawki czystej energii – klasyczny baton energetyczny musi być pogryziony, żel ma formę półpłynną i w związku z tym jest prostszy w aplikacji. Po dobre batony energetyczne, warto zajrzeć na https://alenergy.eu/pol_m_SKLEP_ZELE-i-BATONY-ENERGETYCZNE_BATONY-ENERGETYCZNE-246.html

Kiedy sięgnąć po baton energetyczny?

Odżywki energetyczne typu baton to czyste źródło łatwo przyswajalnej energii. Najczęściej sięgają po nie osoby uprawiające sporty typowo wytrzymałościowe, wyjątkowo wyczerpujące dla ludzkich organizmów. Po batony energetyczne sięgać mogą również osoby uprawiające sporty siłowe, którym zależy na szybkim uzupełnieniu glikogenu w mięśniach. W przypadku tej grupy osób, batony energetyczne najczęściej spożywane są zaraz po treningu, w celu dostarczenia ciału węglowodanów, które pomogą w odbudowie glikogenu w mięśniach. Niektórzy sportowy sięgają po odżywki energetyczne jeszcze przed treningiem, gdy wiedzą, że ten będzie szczególnie wyczerpujący dla ich ciała.

Jak często jeść batony energetyczne i w jakiej ilości?

Każdy baton energetyczny to określona dawka energii, opisana na jego opakowaniu. To, ile batonów powinniśmy zjeść w określonym przedziale czasu, zależy tylko i wyłącznie od intensywności naszego treningu oraz od indywidualnego zapotrzebowania organizmu na czyste kalorie pochodzące z węglowodanów. Najczęściej na raz zjada się jednego batona, a gdy wysiłek jest kontynuowany, sięga się po kolejnego w odstępie kilkudziesięciu minut.

Komentarze są wyłączone.