pielęgnacja karoserii autokosmetykami
Jak wybrać kosmetyki do samochodu i na co zwrócić uwagę przy zakupie?
15 września 2017
sukienka ciążowa
Podstawowe rzeczy, które należy mieć w domu po urodzeniu dziecka
25 września 2017

Jakie wieszaki na ubrania wybierać?

wieszaki ubraniowe

Bardzo często nie zastanawiamy się nad doborem odpowiednich akcesoriów do przechowywania odzieży. I o ile niewygodne pudełko szybko ocenimy jako niewarte naszego zainteresowania i pierwsze w kolejce do wymiany, o tyle nad wieszakami tak wiele się nie zastanawiamy. A to błąd, bo do różnej odzieży pasują rozmaite wieszaki ubraniowe; źle dobrane mogą łatwo zniszczyć nasze ubrania.

Z tego powodu jedną z podstawowych kwestii powinno być takie dopasowanie wieszaków, aby spełniły one nie tylko nasze oczekiwania pod względem jakości czy ceny, ale również nie wyrządziły szkody naszej odzieży. Dobrze dopasowane wieszaki ubraniowe mogą w prosty sposób wesprzeć dobrą formę najcenniejszych ubrań, a te źle dobrane – doprowadzić do ich zniszczenia czy szybszego zużycia.

Na początek materiał

wieszaki ubraniowePierwszym elementem, nad którym musimy się zastanowić, jest dobór odpowiedniego materiału, z którego wykonany jest wieszak. Co znaczy odpowiedni? Przede wszystkim wytrzymały i uniwersalny, jeśli zależy nam na większych ilościach wieszaków dopasowanych do różnych sztuk odzieży. W przypadku klasycznych bluzeczek czy koszul codziennych, jak również par spodni często dobrze sprawdzą się najpopularniejsze wieszaki plastikowe, o ile są odpowiednio sztywne i nie będą nadmiernie eksploatowane. Do wieszania większych ilości sztuk odzieży czy np. ciężkich, dżinsowych ubrań lepiej sprawdzą się wieszaki ubraniowe z drewna, bo jest ono zwyczajnie wytrzymalsze na obciążenia. Z kolei atłas to idealny materiał do wykorzystania przy przechowywaniu delikatnych, eleganckich sukienek, wytwornych koszul czy garniturów i swetrów.

Potem grubość

Niemniej istotnym aspektem przy wyborze wieszaków ubraniowych jest ich grubość. Cienkie, proste wieszaki – najczęściej plastikowe – sprawdzą się przede wszystkim w przypadku pojedynczych koszulek. Jeśli zależy nam na powieszeniu np. eleganckiej koszuli czy delikatnego sweterka, który łatwo może się zniszczyć, lepszym rozwiązaniem będzie gruby wieszak, zwłaszcza atłasowy – dzięki jego grubości ubranie będzie dobrze leżeć i nie rozciągnie się na linii ramion.

Ważne cechy wieszaków

Istnieją jeszcze inne cechy wieszaków ubraniowych, które warto brać pod uwagę podczas zakupu. Przede wszystkim wieszaki powinny być gładkie, tzn. nie posiadać żadnych ostrych elementów, które mogłyby zniszczyć ubranie. Po drugie, nawet te najcieńsze muszą być na tyle grube, aby się nie wyginać pod ciężarem ubrań. Po trzecie, wieszaki powinny mieć ruchome haczyki, dzięki którym możemy je wygodnie i dowolnie włożyć do szafy.

Komentarze są wyłączone.