Jak usuwać trudne plamy z odzieży medycznej?

masło shea nierafinowane
Właściwości masła shea
30 listopada 2017
Jakie batony energetyczne do biegania?
Kiedy sięgnąć po baton energetyczny?
4 grudnia 2017

Jak usuwać trudne plamy z odzieży medycznej?

lekarz w stroju medycznym

Pracując w szpitalu, warto, aby ubranie, które mamy na sobie było czyste oraz schludne. Dobrze dopasowane ubranie będzie świadczyć o profesjonalizmie oraz będzie stanowić eleganckie ubranie medyczne. Bardzo często przy ratowaniu ludzkiego życia jest to wręcz niemożliwe, gdzie krew w takim miejscu jak szpital, czy inny ośrodek pomocy towarzyszy nam non stop. Poza tym jesteśmy narażeni na różnego rodzaje zarazki, które również pojawiają się wraz z przybyciem nowego pacjenta. Jak zatem pozbywać się trudnych plam z odzieży szpitalnej i dbać o pielęgnację ubrań? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w artykule, które został specjalnie temu poświęcony. Serdecznie zapraszamy do czytania.

Firma piorąca

Gdy nie radzimy sobie z pielęgnacją medycznych ubrań lub czas nam to uniemożliwia, warto skierować się do specjalnego punktu, gdzie nasze ubranie zostanie profesjonalnie poddane czystości. Ekipa piorąca z pewnością będzie doskonale wiedzieć jak pozbyć się nawet najcięższych plam widniejących na odzieży medycznej. Bardzo często zajmują się tym firmy piorące, których nie tak mało na rynku. Niestety koszty, jakie trzeba ponieść, decydując się na taki sposób utrzymania swoich rzeczy, są bardzo wysokie.

lekarz w sukience medycznej

Samodzielne pranie

Nie ma żadnego rozporządzenia, które by mówiło jak poprawnie wykonywać pranie odzieży medycznej w domu. My natomiast podamy Ci kilka wskazówek, które z pewnością pomogą Ci uporać się ze szpitalnymi plamami. Polecamy prać sukienki medyczne, spodnie, i inną odzież przez około dziesięć minut w temperaturze sześćdziesięciu stopni, gdzie każde zarazki oraz bakterie znikną z powierzchni ubrań. Dobrym sposobem może okazać się zmiana zwykłego proszku na środek dezynfekujący, który będzie przeznaczony do pielęgnacji ciężko zaplamionych ubrań. Po ukończonym pranie, sukienka medyczna, spodnie oraz inne elementy stroju powinny być poddane dokładnemu prasowaniu, gdzie podczas wykonywania czynności zginą wszystkie bakterie oraz grzyby.

Krew i jodyna

Gdy podczas pracy w szpitalu zostaniemy poplamieni krwią, w bardzo szybki sposób możemy pozbyć się plamy z ubrania. Gdy sukienka medyczna lub inny element stroju zostanie zabarwiony, najlepszym sposobem na pozbycie się plam jest lodowata woda z mydłem. Gdy nie mamy możliwości natychmiastowej zmycia rany, do jej usunięcia stosuje się wodę utlenioną lub sok z cytryny. By pozbyć się jodyny, używamy gorącego mleka, natomiast zeschnięte plamy, które utrzymują się na odzieży medycznej już kilka godzin, polecamy wypróbować spirytus, a następnie wodę utlenioną.

Komentarze są wyłączone.