Jak urozmaicić dziecięcy pokój?

szczupła sylwetka
Kiedy stosować pasy wyszczuplające?
13 czerwca 2017
światło led
Zadbaj o oświetlenie w domu
21 czerwca 2017

Jak urozmaicić dziecięcy pokój?

tablica

Do tego, że dzieci miewają najróżniejsze pomysły, i nie wszystkie z nich są rewelacyjne, nie trzeba nikogo przekonywać. Wielu rodziców ma problem z pociechami, które uparcie piszą po ścianach, niszcząc wizję pięknego, dziecięcego pokoiku. Zamiast jednak zakazywać dziecku tej czynności, można ją… umożliwić w rozsądny sposób. Przydatne w tym zakresie będą tablice kredowe przyczepiane do ściany.

Praktycznie każdy rodzic raz na jakiś czas zżyma się na swoją pociechę z uwagi na jej pomysły, które w oczach dorosłego są niszczeniem mieszkania. Niestety, dzieci na pewne sprawy patrzą inaczej, dlatego warto uczyć je pewnych norm zachowania w sposób dla nich najprzyjemniejszy. Pomaga w tym odpowiednie wyposażenie dziecięcego pokoju, urozmaicone tablicami kredowymi czy koszami na zabawki.

tablice kredoweDziecięce pomysły bez granic

Nie da się ukryć, że dziecięce pomysły mogą nas w wielu aspektach bardzo zaskakiwać. To zwykle sprawia, że my zaprojektujemy dziecku pokój, który jest funkcjonalny i estetyczny, ale ono, mając swoją własną wizję albo po prostu chęć twórczego działania, urozmaici je w sposób niekoniecznie nam odpowiadający. Malowanie po ścianach nie jest niczym nowym – w wielu aspektach dzieci traktują gładką ścianę jako doskonałe miejsce do rysowania, nieograniczone w taki sposób, jak kartka. Zamiast więc z tym walczyć, warto zaproponować dziecku tablice kredowe, po których może swobodnie pisać z użyciem odpowiednich materiałów. To świetne, estetyczne urozmaicenie każdego dziecięcego pokoju.

Dlaczego właśnie tablice?

Przede wszystkim tablice kredowe są bardzo łatwe w montażu – oczywiście również zależnie od tego, jaki produkt wybierzemy. Tablice przenośne mogą być wygodniejsze w przypadku dzieci, które lubią tego rodzaju zabawy; nie będą jednak stanowiły wyposażenia wnętrza tak wygodnego w montażu, jak tablice usytuowane na ścianie. W tym ostatnim przypadku najlepiej wybrać tablice kredowe z samoprzylepną powierzchnią, które bez problemu możemy samodzielnie zamontować na ścianie na takiej wysokości, do której sięga dziecko. Co więcej, tablica jest zwykle wycięta w kształt znany dziecku, na przykład w formie zwierzęcia czy kwiatka, dlatego możemy dopasować ją do płci malucha oraz jego zainteresowań. Co ważne, jest to wtórny produkt, na którym dziecko może do woli rysować swoje obrazki, ćwiczyć pierwsze literki, a z czasem np. stworzyć listę wymarzonych prezentów na święta. Przewieszenie tablicy nieco wyżej jest bardzo proste, a ona sama zmienia zastosowanie zależnie od wieku dziecka.

Komentarze są wyłączone.