Jak mądrze urządzić jadalnię?

Baletnica podczas ćwiczeń
Na co zwrócić uwagę, kupując baletki gimnastyczne?
2 października 2018
Gumowe obuwie – czy sprawdzi się poza kaloszami?
24 października 2018

Jak mądrze urządzić jadalnię?

Meble w salonie

Nie można zapominać, że jadalnia jest przede wszystkim pomieszczeniem, które ma pełnić rolę praktyczną i pod tym kątem trzeba planować jej urządzanie. Z drugiej jednak strony, często zapraszamy tam gości, dlatego funkcja reprezentacyjna nie powinna być ignorowana. Ładne i funkcjonalne stoły rozkładane z krzesłami to podstawa.

Jadalnia to miejsce, w którym codziennie siadamy z rodziną do wspólnych posiłków, ale również pomieszczenie, do którego często zapraszamy gości – na niezobowiązującą lampkę wina, ale także wystawny obiad. Z tej właśnie przyczyny miejsce to musi być odpowiednio urządzone, a najważniejszą kwestią jest uniwersalność. Na początek trzeba sprawdzić, jakie stoły rozkładane z krzesłami znajdują się na rynku i ocenić nasze potrzeby – wielkość stołu i ilość krzeseł. To pierwszy z wielu kroków, które trzeba wykonać podczas urządzania jadalni.

Dobór mebli

meble Jak już zostało wspomniane, pierwszym ważnym krokiem jest dobór odpowiednich mebli – stołów rozkładanych z krzesłami jest bardzo dużo, ale trzeba dokładnie zapoznać się z ofertą producentów. Meble powinny być bowiem trwałe i wygodne, ponieważ – jak już zostało wspomniane – będziemy z nich często korzystać. Kolejnym ważnym aspektem jest ich wygląd, ponieważ muszą pasować do wnętrza, a dodatkowo być świetnie wykonane. Na szczęście wybór jest bardzo duży.

Zadbaj o przestrzeń

Stoły rozkładane z krzesłami same w sobie są duże, zajmują określoną ilość miejsca, ale dookoła muszą mieć odpowiednio dużo przestrzeni – krzesła trzeba przecież wsuwać i wysuwać, a stół raz na jakiś czas będzie rozkładany. Wiedząc to, trzeba dokładnie zmierzyć naszą przyszłą jadalnie i dobrać meble odpowiednich rozmiarów. Osoby z niej korzystające muszą czuć się wygodnie i mieć odpowiednio dużo przestrzeni.

Właściwe oświetlenie

Światło jest, zdaniem wielu aranżerów wnętrz, sprawą podstawową. Ponieważ przy stole najczęściej będzie się jadło, musi być on odpowiednio oświetlony – nowoczesne oświetlenie LED nad stołem powinno być rozsądnym rozwiązaniem, ale nie można zapominać o dodatkowych światłach po bokach oraz oknie, które w jadalni powinno się znajdować. Nic nie zastąpi ciepłego światła słonecznego, które powinno otulać całe pomieszczenie.

Subtelne dodatki

Skoro nie mamy już problemu stołu rozkładanego z krzesłami, wiemy jak dobrać światło i jak zarządzać przestrzenią, koniecznie trzeba pomyśleć o subtelnych dodatkach. Stół, gdy jest nieużywany, może być ozdobiony wazonem z kwiatami, a na ścianach powinny pojawić się ramki ze zdjęciami czy niewielkie obrazy. Całości powinny dopełniać serwetki i pamiątki, które każdy przecież zbiera.W ten sposób powinniśmy sprawić aby nasze stoły rozkładane z krzesłami takie jak ten: https://stolpluskrzesla.pl/c316-stoly-rozkladane-z-krzeslami wyglądały naprawdę zachęcająco.

Komentarze są wyłączone.