Drewniane puzzle Janod – dla malucha i starszaka

dozownik do mydła
3 zalety dozowników do mydła w płynie
8 stycznia 2018
mdne buty
Modna wiosna!
5 lutego 2018

Drewniane puzzle Janod – dla malucha i starszaka

Nie ulega najmniejszym wątpliwościom, że puzzle to jedna z tych zabawek, która od przestrzeni lat cieszy się największym zainteresowaniem. Zarówno w kręgu rodziców, którzy poszukują dla swych pociech rozwijających gadżetów, jak i dzieci, które czerpią radość z samodzielnie ułożonego obrazka. Na szczególną uwagę zasługują zabawki Janod, które nie tylko stymulują dziecięcy umysł pomysłowymi przedmiotami, ale również wyróżniają się wysoką jakością wykonania, odporną na najbardziej skrajne użytkowanie.

Drewniane muzyczne puzzle

zabawki janodPierwsze puzzle można podsunąć maluchowi, gdy ten skończy 1,5 roku. Idealnie w tym zakresie sprawdzą się muzyczne układanki, składające się z sześciu elementów: pięciu drewnianych zwierzątek oraz planszy z wgłębieniami o kształtach tych właśnie zwierząt. To jedna z tych zabawek Janod, która cieszy się dużym zainteresowaniem. Polega bowiem na takim dopasowaniu zwierzątek na planszy, aby odpowiadały dźwiękom przez nie wydawanym. Producent zadbał o każde, nawet najdrobniejsze szczegóły, czego przykładem są specjalne uchwyty przy każdym z elementów, które zezwalają małym rączkom swobodne chwytanie układanki. Oswajając malucha z takimi prostymi puzzlami, możemy być pewni, że wprowadzimy go do świata bardziej skomplikowanych układanek.

Puzzle obserwacyjne

Propozycją dla starszych dzieci są układanki obserwacyjne, które nakładają konieczność precyzji i skupienia, ponieważ zawierają wiele małych elementów. Utrzymane w różnych wariantach tematycznych do wyboru, o kształcie koła z ramką, na której umieszczono obrazki do odszukania na rysunku.

Puzzle jako rozwijające zabawki

Janod to francuska firma specjalizująca się w produkcji drewnianych przedmiotów dla dzieci. Ich produkty, oprócz wartości rozrywkowej, niosą w sobie przekaz edukacyjny. Układanie puzzli jest bowiem świetnym sposobem stymulacji rozwoju mózgu – już od najmłodszych lat! To nauka poprzez zabawę. Kształtuje bowiem zdolność zapamiętywania i koncentracji, ucząc rozpoznawania kształtów, kolorów czy logicznego myślenia. Co więcej, dopasowane do wieku i możliwości smyka puzzle, ćwiczą sprawność manualną dłoni oraz cierpliwość.

Zabawki Janod

Nieprzerwanie od 1970 roku firma Janod projektuje zabawki przeznaczone dla maluchów w każdym wieku. Produkowane z drewna oraz innych trwałych i niezwykle odpornych na uszkodzenia materiałów, dzięki czemu służą maluchowi przez długi czas. Wysoka jakość wykonania, pomysłowość oraz francuski design – to cechy charakterystyczne, jakimi bez wątpienia można określić tego producenta, którego uwielbiło już wielu zadowolonych rodziców.

Komentarze są wyłączone.