pieniądze
Sposoby na to jak stworzyć swój własny domowy system zarabiania
31 października 2012
strony internetowe Płock
Jak zarabiać w Internecie?
3 listopada 2012

Diagnoza i serwis laptopów Chorzów

Obecnie laptopy na dobre zadomowiły się wśród użytkowników domowych. Komputery stacjonarne to zaledwie odsetek wciąż używanych komputerów. Naprawa laptopów wiąże się jednak z pewną wiedzą w przeciwieństwie do komputerów typu desktop, dlatego serwis laptopów Chorzów rozpoczął swą działalność.

Diagnoza laptopa

Kiedy pojawią się pierwsze problemy z naszym laptopem możemy przypuszczać, ze jest to wina systemu operacyjnego, który obecnie łatwo jest przywrócić do konfiguracji pierwotnej. Większość producentów umieszcza na dysku twardym ukrytą partycję z obrazem systemu, który za pomocą kilku kliknięć jesteśmy w stanie przywrócić. A co jeśli nasza usterka nie jest związana z systemem operacyjnym?

Jeśli nasz laptop jest już po gwarancji ( w innym razie odsyłamy laptopa do serwisu gwarancyjnego) w domowym zaciszu możemy sprawdzić pamięć RAM lub dysk twardy, gdyż na więcej czynności nie możemy sobie pozwolić nie posiadając odpowiedniej wiedzy.

Naprawa laptopów Chorzów

Dla każdego serwisu laptopów naprawa wiąże się z pewnymi podstawowymi czynnościami jak sprawdzenie odpowiednich napięć czy przebiegów, które należy wykonać oscyloskopem.

Co prawda dysponując zwykłym miernikiem możemy też zmierzyć napięcia na poszczególnych elementach natomiast ze sprawdzeniem przebiegów na kwarcach może być już problem. Bardzo przydatną rzeczą podczas ustalania przyczyny awarii jest schemat płyty głównej laptopa oraz „boardview” czyli plan rozłożenia poszczególnych elementów na płycie laptopa.

Za pomocą tych 2 rzeczy o wiele szybciej i skuteczniej znajdziemy rozwiązanie naszego problemu. Oczywiście doświadczony serwisant i bez tego sobie poradzi nie mniej jednak ułatwia to pracę.

Serwis laptopów Chorzów

Serwis laptopów Chorzów codziennie zmaga się z całą gamą różnych przypadków. Zaczynając od uszkodzenia dysku twardego, z którego trzeba wcześniej zgrać dane po bardziej skomplikowane przypadki jak wymiana przetwornicy procesora czy wymiana układów BGA.

W tym celu oprócz wiedzy serwis laptopów powinien dysponować profesjonalnym sprzętem, gdyż tylko taka naprawa może zakończyć się pełnym sukcesem. Nie jeden serwis komputerowy chciałby świadczyć tego typu usługi lecz nie dla psa kiełbasa; bez odpowiedniego przeszkolenia nici z naprawy laptopa.

Owszem wymiana matrycy czy wymiana dysku twardego w laptopie to zajęcie nie wymagające specjalnych predyspozycji więc nawet zwykły serwis komputerowy poradzi sobie z tym tematem. Ja jednak polecam swój serwis laptopów Chorzów.

Dodaj komentarz