Czym są stacje dokujące i czy warto z nich korzystać?

dziewczyna w parce damskiej
Parka – kurtka na każdą okazję
14 sierpnia 2017
sklep z odzieżą ciążową
Asortyment dobrego sklepu z odzieżą ciążową
31 sierpnia 2017

Czym są stacje dokujące i czy warto z nich korzystać?

ładowanie smartfona

Współczesne smartfony to urządzenia dysponujące dość dużą mocą obliczeniową, z której można korzystać na wiele różnych sposobów. Jednym z nich jest wykorzystanie smartfona jako rodzaju komputera stacjonarnego do prostych prac biurowych. Dla zapewniania dużej wygody pracy wystarczy podłączyć smartfon do myszy komputerowej, zewnętrznej klawiatury i monitora. Jak to zrobić? Rozwiązaniem są stacje dokujące, czyli niewielkie urządzenia przenośne z kategorii akcesoria GSM, które pozwalają na wygodne i szybkie ładowanie telefonu, oferując jednocześnie możliwość podłączenia do niego wielu urządzeń peryferyjnych tj. monitor czy nawet telewizor.

Czy stacja dokująca to tylko szybkie ładowanie telefonu?

ładowanie telefonu komórkowegoJeszcze do niedawna takie akcesoria GSM jak stacje dokujące wykorzystywane były tylko i wyłącznie do ładowania telefonów. Wystarczyło podłączyć stację do prądu – przez ładowarkę – umieścić ja w wygodnym dla nas miejscu i w razie konieczności ustawiać na niej telefon. Dzięki specjalnemu połączeniu, telefon ustawiony na stacji zaczynał automatycznie ładować baterię, odpadała więc konieczność jego każdorazowego podłączania do ładowarki. Ta była stale podłączona do stacji dokującej. Takie rozwiązanie choć wydawało się niezwykle poręczne, nie zdobyło szerokiego grona zwolenników. Każdorazowe podłączanie telefonu komórkowego do ładowarki nie okazało się na tyle kłopotliwe, by użytkownicy telefonów masowo rzucili się na stacje dokujące, które to podłączenie ułatwiały. Współczesne stacje dokujące mają znacznie więcej funkcji i należą do najbardziej zaawansowanych technicznie akcesoriów GSM, jakie są w tej chwili dostępne na rynku.

Co może nowoczesna stacja dokująca?

Podstawowe zastosowanie dla nowoczesnych stacji dokujących do nowej generacji smartfonów to możliwość szybkiego i wygodnego sprzężenia urządzenia z innymi urządzeniami peryferyjnymi tj. telewizor lub monitor komputerowy, klawiatura, mysz komputerowa, drukarka czy system głośników. Takie akcesoria GSM jak stacje dokujące pozwalają zatem ze zwykłego smartfona stworzyć pełnoprawny komputer typu desktop. Oczywiście na rynku znajdziemy coraz większą liczbę urządzeń mobilnych, których nie musimy łączyć ze sobą za pomocą klasycznych kabli, ale w zdecydowanej większości wciąż są to urządzenia dość drogie i prostszym rozwiązaniem wydaje się właśnie skorzystanie ze stacji dokującej. Współcześnie dostępne stacje dokujące są małe i w pełni mobilne. Można zabrać je ze sobą do pracy, w podróż lub w dowolnie inne miejsce i za ich pomocą poszerzyć zakres możliwych zastosowań współczesnego smartfona.

Artykuł powstał we współpracy z https://xgsm.pl/pol_m_AKCESORIA-12958.html

Komentarze są wyłączone.