Czy warto inwestować w okulary korekcyjne z nakładką przeciwsłoneczną?

nowoczesne lampy wiszące
Lampy Azzardo – nowy standard jakości i wzornictwa
13 listopada 2017
Reprodukcje malarstwa polskiego
Polskie malarstwo realistyczne XIX wieku
24 listopada 2017

Czy warto inwestować w okulary korekcyjne z nakładką przeciwsłoneczną?

dziewczyna w okularach przeciwsłonecznych na tle morza

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym produkcja okularów korekcyjnych w wersji przeciwsłonecznej nie stanowi dziś większego problemu. Producenci okularów i soczewek korekcyjnych oferują swoim klientom możliwość zakupu okularów z soczewkami bezbarwnymi lub barwionymi, a także zakupu okularów korekcyjnych ze specjalną nakładką przeciwsłoneczną. Przykładem takich okularów mogą być korekcyjne i jednocześnie przeciwsłoneczne okulary Brenda, które zaskakują atrakcyjną ceną, modnym wyglądem i wysoką precyzją wykonania.

Okulary korekcyjne a przeciwsłoneczne

okulary przeciwsłoneczneZasadnicza różnica pomiędzy okularami korekcyjnymi i okularami przeciwsłonecznymi polega na rodzaju zastosowanych w nich soczewek. W przypadku okularów korekcyjnych są to soczewki niwelujące określoną wadę wzroku. Najczęściej są to soczewki jednoogniskowe, dla krótkowidzów lub dalekowidzów, lub progresywne, dla osób potrzebujących jednej pary okularów do czytania i do codziennego użytku, do wszelkich innych czynności. W przypadku okularów przeciwsłonecznych są to soczewki przyciemniane, które minimalizują ilość światła słonecznego docierającego do naszych oczu. Takie okulary sprawdzą się podczas przebywania na słońcu, gdy zbyt duża ilość światła zmusza nas do ciągłego mrużenia oczu. Wybierając okulary Brenda z nakładką przeciwsłoneczną, otrzymujemy okulary wyposażone w soczewki korekcyjne z funkcją ochrony przed światłem słonecznym – okulary przyciemniane, przeciwsłoneczne z filtrem UV (niweluje szkodliwy wpływ promieniowania ultrafioletowego). Wymienione modele okularów Brenda stanowią zatem swego rodzaju miks klasycznych okularów korekcyjnych i okularów przeciwsłonecznych.

Kolory nakładek przeciwsłonecznych

Poszukując okularów dostosowanych do własnego, indywidualnego stylu i potrzeb, możemy wybierać pomiędzy wieloma różnymi kolorami soczewek przeciwsłonecznych. Jeśli decydujemy się na okulary Brenda z nakładką przeciwsłoneczną, możemy wybierać pomiędzy soczewkami przeciwsłonecznymi klasycznymi – przydymianymi oraz soczewkami kolorowymi, zielono-niebieskimi i niebieskimi (w wielu różnych odcieniach). Wiele modeli okularów tego typu można znaleźć pod tym adresem https://eokulary.pl/pol_m_Okulary-korekcyjne_Brenda-226.html. Co warte podkreślenia, niezależnie do sposobu przyciemniania soczewek w okularach Brenda, wszystkie soczewki wyposażone są w powłokę polaryzacyjną, która zapewnia lepszą ostrość i jakość widzenia w słońcu – redukuje ilość refleksów świetlnych docierających do ludzkiego oka. Oczywiście w ofercie firmy Brenda znaleźć można również klasyczne okulary korekcyjne bez nakładek, które po wyposażeniu w korekcyjne soczewki polaryzacyjne również sprawdzą się na świeżym powietrzu.

Komentarze są wyłączone.