gotowanie spaghetti
Na co zwrócić uwagę, kupując nowe garnki?
30 maja 2018
dywan w marokańską koniczynę w nowoczesnym wnętrzu
Marokańska koniczyna na dywanach
20 czerwca 2018

Czy do tabletu warto dokupić etui?

Tablety to urządzenia pośrednie pomiędzy klasycznymi laptopami i smartfonami. Z wyglądu przypominają smartfony na sterydach (zwykle posiadają dużo większy ekran), wystarczy jednak wyposażyć je w niewielką klawiaturę, by zaczęły wyglądać jak miniaturowe laptopy. Jeśli jesteś fanem tego typu sprzętu lub dopiero planujesz jego zakup, zastanów się od razu nad inwestycją w odpowiednie, dostosowane do swoich potrzeb etui do tabletu. Dlaczego warto zainwestować w takie etui i jakie jego rodzaj wybrać?

Ze względu na bezpieczeństwo

tablet leżący na stolePiętą achillesową urządzeń mobilnych, właśnie takich jak tablety, jest ich duża podatność na uszkodzenia natury mechanicznej. Wystarczy chwila nieuwagi, by porysować obudowę tabletu lub stłuc jego ekran. Dobrej jakości etui do tabletów mają za zadanie chronić sprzęt przed tego typu uszkodzeniami, minimalizując szkody, jakie może wyrządzić przypadkowy upadek tabletu z niewielkiej wysokości, uderzenie nim o krawędź biurka czy stołu, czy też przenoszenie go luzem we wnętrzu plecaka lub torby podróżnej. Podróżne etui do tabletów powinny chronić całość urządzenia, zabezpieczając zarówno jego obudowę, jak i ekran. Jeśli z tabletu korzystasz tylko w domu, być może wystarczającym zabezpieczeniem okaże się etui typu nakładka, chroniące jedynie obudowę urządzenia oraz jego boki.

Ze względu na budowę

W odróżnieniu od pokrowców dedykowanych smartfonom, pokrowce na tablety bardzo często wyposażone są w dodatkowe funkcjonalności, które mają za zadanie zwiększyć poziom wygody podczas ich użytkowania. Doskonałym tego przykładem są etui do tabletów ze stojakiem. Tego typu etui wyposażone są w specjalny rodzaj wysuwanej podkładki, która umożliwia ustawienie tabletu pod kątem, niemal w pozycji pionowej. To zwiększa komfort oglądania materiałów wideo na tablecie, czytania czy przeglądania sieci (zwłaszcza jeśli podłączysz do tabletu klawiaturę lub myszkę). Pokrowce na tablet z klawiaturą to kolejny, sztandarowy przykład zwiększonej funkcjonalności oferowanej przez wysokiej klasy etui. Wybierając tego typu rozwiązanie, Twój tablet staje się miniaturową wersją laptopa, dzięki czemu masz większą wygodę podczas pisania maili, przygotowania jakiegoś rodzaju tekstów czy surfowania po Internecie w celach czysto rozrywkowych.

Zakup etui do nowego tabletu to opłacalna inwestycja, dzięki której ochronisz swój sprzęt przed szybkim zniszczeniem, nadasz mu bardziej indywidualny wygląd (charakter) i przy okazji, wybierając odpowiednie etui, zwiększysz jego funkcjonalność oraz wygodę codziennej obsługi.

Artykuł powstał we współpracy z https://xgsm.pl/pol_m_Etui-do-Tabletow-13084.html

Komentarze są wyłączone.