By dziecko rozwijało się zdrowo

Rodzaje kopert ozdobnych
14 września 2018
Baletnica podczas ćwiczeń
Na co zwrócić uwagę, kupując baletki gimnastyczne?
2 października 2018

By dziecko rozwijało się zdrowo

Dzieci

W ciągu roku dla dorastającego dziecka trzeba kupić wiele nowych ubrań – maluchy wyrastają ze wszystkiego w błyskawicznym tempie. Dodatkami, które sprawiają rodzicom wyjątkowo sporo problemów są buty. W przypadku dzieci obuwie, które było dobre jeszcze 2-3 miesiące temu już nie pasuje. To dorośli kupują obuwie oraz ubrania, które mają „trwać”, czyli służyć dłużej niż sezon (każdy z nas ma w końcu swój ulubiony „ciuch”, który ma już kilka lat), dzieci wymagają częstszych zmian.

Kupić buty „zdrowe”

buty dla dzieciFakt, że dziecko szybko wyrasta z obuwia nie jest powodem żeby na nim oszczędzać. Wiele tanich butów, kupujemy sugerując się ceną i argumentując sobie, że robimy oszczędność. Jest to duży błąd. Większość tanich butów może powodować różnorodne schorzenia, które dadzą o sobie znać wtedy, gdy dziecko będzie już większe. Wtedy trzeba będzie ponosić nowe i znacznie większe koszty na różnorodne wkładki i rehabilitacje, by naprawić błędy, których łatwo można było uniknąć. Buty profilaktyczne nie są bardzo drogie, cenowo plasują się one na „normalnym” poziomie. Różnica w cenie między tanimi odpowiednikami, a butami profilaktycznymi jest marginalna – oszczędność kilkunastu złotych nie jest warta fundowania dziecku problemów w przyszłości.

Buty profilaktyczne zostały specjalnie zaprojektowane co do potrzeb rosnącego dziecka, nie powodują one wad w postawie oraz nie narażają malucha na rozwój schorzeń stóp. Zamierzając kupić nowe buty dla dziecka przy zmianie sezonów trzeba brać pod uwagę więcej niż cenę. Warto udać się do ortopedy i wypytać co będzie najlepsze dla naszego dziecka. Może się to wydawać zbędnym dmuchaniem na zimne, jednak z zakupami obuwia dla dzieci bardzo łatwo nie trafić, a dotkliwe problemy później się pojawią.

Posprawdzać w sieci

Wiele sklepów stacjonarnych nie ma na stanie butów profilaktycznych lub posiada je w niewielkiej liczbie wzorów i rozmiarów. W efekcie rodzice muszą poświęcić sporo czasu na jeżdżenie z dzieckiem od sklepu do sklepu. Takie wyprawy często kolidują z napiętym codziennym grafikiem, w rezultacie po jakimś czasie „ucina” się poszukiwania i kupuje co jest pod ręką – nie jest to dobre rozwiązanie. W sieci znajduje się wiele profesjonalnych sklepów obuwniczych oferujących szeroki wybór na buty profilaktyczne np. tutaj https://www.sklepdorotka.pl/pol_m_Buty_Buty-profilaktyczne-169.html . Sieciowe oferty to również źródło inspiracji, które pozwala zorientować się w aktualnych przecenach i wzorach. W efekcie można szybciej i taniej kupić dziecku parę butów, które zapewnią mu komfort, bezpieczeństwo, ochronę oraz zdrowy rozwój (a to wszystko bez konieczności wychodzenia z domu i wielogodzinnego biegania po sklepach).

Komentarze są wyłączone.